Kościan Triathlon – Nowy Dębiec 2018

W niedzielę. 2 września Nowy Dębiec stał się areną, na której rywalizowali triathloniści z całej Polski w ramach Great Man Trilogy. Zawody zostały rozegrane na dystansach: ½ Ironmana,; ¼ Ironmana lub Superkrótki. Łącznie w zawodach wystartowało ponad 800 zawodników i zawodniczek.

Rywalizacje zaczęli zawodnicy na dystansie Superkrótki. Musieli oni  – indywidualnie lub w sztafecie – przepłynąć 400 m, następnie przejechać rowerem dystans 20 km, a na koniec przebiec dystans 5 km. W kolejnym starcie jakim była ¼ Ironmana zawodnicy – również indywidualnie lub w sztafecie – musieli w pierwszej kolejności przepłynąć na jeziorze Wonieskim dystans 950 m, następnie przejechać na rowerze malowniczą trasą wokół jeziora 45 km i na koniec przebiec leśnymi duktami 10,5 km. Najwytrwalsi sportowcy zmierzyli się na dystansie ½ Ironmana pokonując już indywidualnie dystans 1900 m płynąc, 90 km jadąc rowerem, a na zakończenie przebiec 21,1 km. W przerwie między zawodami dorosłych rozegrane zostały zawody dla dzieci GreatKids, w których trzeba było przejechać na rowerze, a następnie przebiec odpowiednie dystanse w zależności od kategorii wiekowej. Rywalizacji w GreatFamily to natomiast rywalizacja dla rodzin z dziećmi, gdzie maluchy podobna rywalizację poprzedziły brodzeniem w wodzie.

Ziemię kościańską reprezentowali:

* na dystansie Superkrótki rywalizując w sztafecie w kategorii Gminy Kościan

I Miejsce – Sołectwo Bonikowo (Mariusz Wesołowski, Zenon Józefowski, Nikodem Dworczak)

II miejsce – SP Racot (Artur Opas, Tomasz Kobus, Karol Świątkowski)

III miejsce – Sołectwo Racot Team (Damian Stanisławiak, Jarosław Górny, Dariusz Stefaniak)

W tej kategorii wystartowała również „urzędowa” reprezentacja w składzie: Maciej Grząślewicz (pływanie), Leszek Nowak (rower) oraz Katarzyna Szłapka (bieg).  Ponadto najlepszą mieszkanka Gminy Kościan była Ewelina Braun z Kiełczewa.

Na dystansie ¼ IM I miejsce w rywalizacji Powiatowej zajął Pan Maciej Woźniak z Kościana, zaś w kategorii Gminy I miejsce na podium wywalczyła Marta Brukwińska. Najwyższe miejsce na podium na dystansie ½ IM wywalczył zarówno w kategorii OPEN, jak i kategorii gminnej – Michał Majchrzak z Nowego Lubosza.

Zawodnikom podczas zawodów towarzyszyła piękna pogoda i wspaniała atmosfera, którą stworzyli licznie przybyli kibice. Organizatorem zawodów była firma KOTAS Pawła Kotasa przy współpracy z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Kościanie i wsparciu finansowym Gminy Kościan, Starostwa Powiatowego oraz Miasta Kościana oraz sponsorów m.in. Operator Gazociągów Przesyłowych Gaz – System, Lokalna Grupa Działania „Gościnna Wielkopolska” oraz Fabryka Dachówek Creaton. Pomocy w organizacji miejsc parkingowych udzielili ponadto RSP Nowy Dębiec oraz pan Artur Rabiega właściciel parkingu.

Serdecznie gratulujemy i już dziś zapraszamy za rok na trzecią edycję triathlonowych zmagań w Nowym Dębcu.

Załączniki

Wyniki 1/2 IM

 

Źródło: Gmina Kościan

Najnowsze artykuły