Dzień Przedsiębiorczości

W poniedziałek, 27 sierpnia w Ośrodku Wspierania Przedsiębiorczości w Kościanie odbył się Dzień Przedsiębiorczości. W ramach akcji jej uczestnicy – osoby planujące założenie własnej działalności gospodarczej – mogły skorzystać bezpłatnie z porady doradcy podatkowego oraz wziąć udział w szkoleniu.
Dzięki konsultacjom osoby zainteresowane mogły zapytać o najkorzystniejszą formę rozliczeń oraz inne interesujące tematy związane z planowanym przez nie przedsięwzięciem.
Natomiast podczas spotkania mowa była o tym jak założyć i prowadzić własną firmę. Uczestnicy poznali prawa i obowiązki przedsiębiorcy, a także możliwości ubiegania się o środki na rozpoczęcie i rozwój działalności. Mowa była również o nowych uregulowaniach wprowadzonych przez Konstytucję Biznesu. Prowadzący uczulał uczestników szkolenia na problemy, z jakimi mogą spotkać się w swojej pracy i omawiał przyczyny, które mają wpływ na to, że wiele firm po kilku latach kończy swoją działalność. Jako najważniejszą z nich wskazywał brak dyscypliny finansowej.
Indywidualnych konsultacji udzielała Monika Korbik z Biura Rachunkowego Abacus w Kościanie, a szkolenie prowadził Tomasz Nowicki z Biura Rachunkowego Exactus w Mosinie.
Również na wrzesień pracownicy OWP przygotowali atrakcyjną ofertę. Znajda się w niej m.in. bezpłatne spotkania konsultacyjne w ramach akcji Poniedziałek z Ekspertem, szkolenia, warsztaty i spotkania informacyjne.
I tak:
7 września godz. 11 – spotkanie informacyjne dla pracodawców dotyczące możliwości dofinansowania kwalifikacji zawodowych pracowników i przedsiębiorców (bezpłatne)
10 września
w godz. 9-11 – konsultacje w zakresie RODO (bezpłatne)
w godz. 12-16 – konsultacje dla osób zainteresowanych tematyką obejmującą funkcjonowanie spółek oraz przekształceniem działalności jednoosobowych w spółkę (bezpłatne)
17 września
w godz. 14-16 – konsultacje w zakresie RODO (bezpłatne)
godz. 18 – spotkanie informacyjne dla pracodawców dotyczące możliwości dofinansowania kwalifikacji zawodowych pracowników i przedsiębiorców (bezpłatne)
(Prosimy o wcześniejsze zgłoszenia telefoniczne na wybrane konsultacje)
18 września w godz. 14-15.30 – szkolenie płatne z zakładania i obsługi Elektronicznej Skrzynki Podawczej (e-PUAP) (płatne)
20 września w godz. 10-17 – szkolenie „Skuteczna strategia e-sprzedaży” (płatne)
27 września w godz. 16.30-19 – Spotkanie dotyczące sukcesji w firmach (płatne)
Kościański ośrodek zaprasza przedsiębiorców oraz wszystkich zainteresowanych na te i inne wydarzenia. Więcej informacji o ofercie OWP jest dostępnych na stronie internetowej www.owp.koscian.net oraz na facebooku (SWP/koscian), a także pod nr. tel. 65 512 77 83 i 797 508 207.

 

Najnowsze artykuły