Akademia Reissa na podium Turnieju KT-24 Cup w Śremie

Zespół żaków Akademii Piłkarskiej Reissa – Kościan w sobotę wywalczył II miejsce w silnie obsadzonym Turnieju KT-24 Cup na Stadionie Miejskim w Śremie pod patronatem Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej.Turniej dla rocznika 2011 i młodsi zgromadził w Śremie 12 zespołów z różnych stron regionu, które zostały podzielone na dwie grupy. Kościaniacy rywalizację rozpoczęli od pojedynku z Wartą Śrem, który zakończył się remisem, ale w kolejnych spotkaniach pokonali zespoły: rezerwy MKS Kania Gostyń 4:0, Chrobry Głogów 3:0, Jurand Koziegłowy 2:0 i Pogoń Książ Wlkp. 3:0. W półfinale młodzi piłkarze Akademii Piłkarskiej Reissa – Kościan zmierzyli się z pierwszym zespołem MKS Kania Gostyń, który pokonali 2:0. Niestety w finale musieli uznać wyższość Polonii Środa Wielkopolska 1:3. Podczas ceremonii zakończenia zespół otrzymał pamiątkowe medale i puchar, który wręczył im wiceprezes WZPN pan Rafał Ratajczak.
– Serdeczne podziękowania należą się panu Przemysławowi Szkudlarkowi i panu Marcinowi Skórzankowi, którzy mieli duży udział w tym sukcesie. W takich momentach poznaje się charakter drużyny. Widać, że tworzymy jedną wielką pomarańczową rodzinę, a przy takim wspaniałym dopingu i wsparciu rodziców można osiągnąć wiele. Porażka z Polonią Środa Wlkp. to dla nas cenna lekcja przed najważniejszymi spotkaniami sezonu 2018/2019 – mówi trener Tomasz Woźniak. Najwięcej bramek dla Akademii Reissa zdobył w trakcie turnieju Marcel Skórzanek.
Skład Akademii Piłkarskiej Reissa – Kościan: Aleksander Skoracki (bramkarz), Alan Szkudlarek (kapitan), Szymon Kozłowski, Franciszek Flis, Bartosz Flis, Marcel Skórzanek, Jan Grześkowiak, Wojciech Kręglewski, Bartosz Bartkowiak, Miłosz Dej i Jan Sołtysiak

Klasyfikacja końcowa KT-24 Cup w Śremie:
1. Polonia Środa Wielkopolska
2. Akademia Piłkarska Reissa – Kościan
3. MKS Kania Gostyń
4. Warta Śrem
5. Chrobry Głogów
6. Polonia Leszno
7. KKS Jurand Koziegłowy
8. AS Czempiń
9. MKS Kania Gostyń II
10. Lech Poznań Football Academy – Kościan
11. Warta Śrem II
12. Pogoń Książ Wielkopolski

 

 

 

Najnowsze artykuły