Letnia Akademia MSWiA – możliwość stażu w instytucjach rządowych

Poseł na Sejm RP Jan Dziedziczak z radością informuję, iż:
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji zaprasza do udziału w drugiej edycji Letniej Akademii MSWiA – wyjątkowym programie płatnych praktyk studenckich,  w ramach którego najlepsi kandydaci z całej Polski będą mogli zdobyć nowe kompetencje, poszerzyć swoją wiedzę i poznać funkcjonowanie administracji publicznej.
Zainteresowanie I edycją spowodowało, że ogłoszono II edycję Letniej Akademii MSWiA, dzięki której większa liczba studentów będzie mogła skorzystać z możliwości jakie oferuje program  praktyk Program odbędzie się w dniach 3-28 września 2018 r. Studenci otrzymają stypendium w wysokości 2500 zł brutto. W zamyśle organizatora są to środki, które pozwolą uczestnikom pokryć koszty  pobytu w Warszawie.Program praktyk został podzielony na cztery bloki tematyczne: administrację, bezpieczeństwo, sprawy międzynarodowe oraz sprawy obywatelskie i prawne. Dzięki temu każdy uczestnik Akademii  będzie mógł wykonywać zadania zgodne ze swoimi zainteresowaniami zawodowymi, w ramach wybranego bloku.
Letnia Akademia MSWiA to więcej niż studenckie praktyki w administracji publicznej. Jej uczestnicy będą wykonywać konkretne zadania w MSWiA przy wsparciu wykwalifikowanego zespołu, a  także odwiedzą inne instytucje, m.in.: Kancelarię Prezesa Rady Ministrów i Kancelarię Sejmu oraz jednostki: Policji, Państwowej Straży Pożarnej i Straży Granicznej.
Praktyki w ramach Letniej Akademii adresowane są do studentów z całej Polski, przede wszystkim z mniejszych ośrodków akademickich. Praktyki kierowane są dla osób uczących się zwłaszcza na takich kierunkach  jak bezpieczeństwo wewnętrzne/narodowe, administracja, prawo, stosunki międzynarodowe, politologia.  

Zgłoszenia przyjmowane są do 12 sierpnia 2018 r.

Wszelkie szczegółowe informacje oraz dokumenty do pobrania znajdują się pod adresem:

 https://www.mswia.gov.pl/pl/ministerstwo/praktyki-studenckie-i-w/17306,Program-praktyk-LETNIA-AKADEMIA-MSWIA-druga-edycja.html?sid=cc1d82394e59365512caa6ea8129c1d2

Najnowsze artykuły