Zakończył jazdę w stawie

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości odpowie 20-letni mieszkaniec gm. Kościan. Mężczyzna w nocy z soboty na niedzielę kierując Citroenem, stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem, zjechał z jezdni uszkadzając bariery energochłonne i zatrzymał się dopiero w stawie. Badanie trzeźwości przeprowadzone po zatrzymaniu kierowcy wykazało 1,34 promila alkoholu w jego organizmie.

W niedzielę około godz. 2:50 dyżurny został powiadomiony o zdarzeniu drogowym w Spławiu. Na miejscu funkcjonariusze zobaczyli Citroena Berlingo częściowo zanurzonego w stawie. W pojeździe nie było żadnej osoby. Policjanci ustalili, że z samochodu o własnych siłach wyszło dwóch mężczyzn. Krótkie sprawdzenie dróg dojazdowych do miejscowości przyniosło efekt. Mundurowi zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 20 i 22 lat. Starszy został zabrany przez pogotowie do szpitala z raną głowy. Po opatrzeniu został zatrzymany do czasu wytrzeźwienia i wyjaśnienia. Młodszy mężczyzna również został zatrzymany. W chwili zatrzymania obaj byli nietrzeźwi.

Dzisiaj, po wytrzeźwieniu 20-latek usłyszał policyjne zarzuty. Mężczyzna przyznał się do kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. To przestępstwo podlega karze grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2.

Źródło: KPP Kościan

Najnowsze artykuły