Działania prewencyjne “TIR”

Od dzisiaj policjanci policjanci ruchu drogowego będą prowadzić działania “TIR”. Mają one na celu zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom ruchu drogowego, a w szczególności respektowanie przepisów związany z poruszaniem się po drogach publicznych pojazdów ciężarowych.

Celem działań jest dążenie do ujawnienia kierujących samochodami ciężarowymi, którzy nie stosują się do zakazów wyprzedzania określonych znakami drogowymi lub swoim zachowaniem na drodze tamują ruch lub go utrudniają.

Policjanci będą reagować na łamanie przepisów ruchu drogowego tj. na przekroczenia prędkości, tamowanie i utrudnianie ruchu czy niestosowanie się do zakazów przez pojazdy ciężarowe.

Najważniejszym celem tych działań jest poprawa bezpieczeństwa na drogach, gdzie w związku z wakacjami jest wzmożone natężenie ruchu, a także wyeliminowanie kierujących, których sposób jazdy stwarza zagrożenie dla życia i zdrowa innych uczestników ruchu drogowego.

Przypominamy:

– na autostradach i drogach ekspresowych kierowców ciężarówek obowiązuje ograniczenie prędkości 80 km/h, a poza nimi pojazdy te powinny poruszać się maksymalnie 70km/h.

– na wielu odcinkach dróg w Polsce obowiązuje zakaz wyprzedzania się pojazdów ciężarowych – oznaczonych znakiem B-26 „zakaz wyprzedzania przez samochody ciężarowe”.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o przestrzeganie przepisów, tak, żeby każdy podróżujących po naszych drogach bezpiecznie dotarł do celu podróży.

Warunki pogodowe mimo słonecznej i pięknej pogody powodują, że szybciej się męczymy i zaczynamy później reagować na nagłe sytuacje na drodze. Pamiętajmy o odpoczynku podczas podróży.

Źródło: KPP Kościan

Najnowsze artykuły