Sprawca kradzieży zatrzymany

W czwartek kryminalni zatrzymali mieszkańca gm. Krzywiń, który w połowie lipca na terenie Kościana dokonał kradzieży skutera. Pojazd skradziono z parkingu przed jednym z kościańskich marketów. Mężczyzna usłyszał już zarzut kradzieży. Policjanci odzyskali też zdemontowany motorower.
W czwartek kryminalni zatrzymali 54-letniego mężczyznę, który ukradł zaparkowanego przed jednym z kościańskich marketów skutera. Właścicielka zostawiła motorower rano i poszła do pracy. Gdy wróciła na miejsce, gdzie zaparkowała swój pojazd, skutera już nie było. Pokrzywdzona początkowo myślała, że ktoś przestawił pojazd w inne miejsce chcąc zrobić jej żart. Sprawdzenie innych miejsc parkingowych nie przyniosło niestety oczekiwanego skutku. Do kradzieży doszło w połowie lipca. Kobieta tego samego dnia zgłosiła przestępstwo w naszej jednostce. Wartość motoroweru wyceniła na kwotę 1100zł.
Podjęte przez kryminalnych działania doprowadziły do mieszkańca gm. Krzywiń. Mężczyzna został zatrzymany 26 lipca. W budynku gospodarczym na terenie posesji, gdzie mieszka policjanci zabezpieczyli skradziony motorower. Sprawca kradzieży zdążył go już rozkręcić. Sposób demontażu poszczególnych części może znacząco utrudnić przywrócenie motoroweru do stanu sprawności.
Mężczyźnie przedstawiono zarzut kradzieży. Przyznał się do popełnienia przestępstwa. Za kradzież grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Źródło: KPP Kościan

Najnowsze artykuły