Zawody Pływackie w Nowym Dębcu

Jak co roku w ostatnią niedzielę lipca rozegrane zostały XXIV Zawody Pływackie na jeziorze Wonieść. W tym roku zmieniła się formuła rozgrywania zawodów: wprowadzono  dodatkowy dystans 3800m oraz przeprowadzono zawody aquathlonowe dla dzieci.

Jako pierwsze wystartowały przedszkolaki w kategorii 0-6 lat do pokonania miały 50m brodzenia w wodzie i około 100m biegu. Wszyscy startujący byli zwycięzcami, każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal i słodki prezent. W kategorii 7- 10 lat zwyciężyła Małgorzata Rybacka, drugi był Michał Komer,  a trzecia Maria Gajb zawodnicy mieli do pokonania 70m pływania i około 400m biegu. W najstarszej kategorii 11-15 lat zawodnicy musieli przepłynąć 100m i przebiec dystans 800m. Najlepszym okazał się Oliwier Tycner wyprzedzając Wiktora i Nikodema Kaźmierowskich. W sumie w zawodach aquathlonowych wystartowało 34 dzieci.

Po zawodach dziecięcych przyszedł czas na start dorosłych. Jako pierwsi wystartowali zawodnicy na dystansie 3800m, było ich 29. Jako pierwszy do mety dopłynął Szymon Biedny z Leszna uzyskując czas 57 minut i 17 sekund, drugie miejsce zajął Dariusz Janyga z Poznania z czasem 59,13, a miejsce trzecie Natalia Wiśniewska z Komornik z czasem 59,14.

Na krótszym dystansie 1900m wystartowało 59 zawodników. W kategorii open wygrał Jonasz Napiecek z Osiecznej czasem 28 minut i 28 sekund, drugi był Bartosz Grzybek z Poznania (30,28), miejsce trzecie zajęła Katarzyna Stroińska z Obornik (32,20).

Wyniki w poszczególnych kategoriach na dystansie 1900m

Kobiety: Katarzyna Sroińska, Marta Brukwińska, Aneta Grzybowska

Młodzieżowcy: Jonasz Napiecek, Katarzyna Stroińska, Jakub Wesołowski.

Weterani: Aneta Grzybowska i Piotr Grzybowski (EX EQVO), Roman Walenciak

Gmina Kościan: Michał Majchrzak, Marta Brukwińska, Grzegorz Stasiak.

Najstarszym uczestnikiem zawodów był Stanisław Regen (lat 70), a najmłodsze zawodniczki które pokonały dystans 1900m miały zaledwie 10 lat i były to Maria Gajb, Zofia Kotlińska i Małgorzata Rybacka.

Wszyscy uczestnicy otrzymali okolicznościowe medale, najlepsi w poszczególnych kategoriach statuetki, a zwycięzca na dystansie 1900m okazały Przechodni Puchar Wójta Gminy Kościan.

Organizatorami zawodów był Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Paweł Kotas, organizacje zawodów wspomagali: drużyna WOPR Nowy Dębiec, OSP Racot i Gryżyna, PSP w Kościanie oraz Cukiernia Miniaturka, która jak każdego roku bezpłatnie przygotowała słodki poczęstunek dla zawodników.

Zabezpieczenie medyczne zapewniła firma TB Service Plus Tymoteusza Bączyka.

Dziękuję wszystkim, dzięki którym sprawnie i bezpiecznie udało się przeprowadzić zawody i do zobaczenie w przyszłym roku.

WYNIKI

Źródło: Gmina Kościan

Najnowsze artykuły