Film o strażakach z Gminy Kościan

Po raz szósty w Starych Oborzyskach organizowany jest Powiatowy Młodzieżowy Obóz Strażacki dla członków oraz sympatyków młodzieżowych drużyn pożarniczych. Dzieci z terenu powiatu kościańskiego spędzają czas poznając piękno Ziemi Kościańskiej, odpoczywając w naszych ośrodkach letniskowych oraz doskonaląc swoje umiejętności z zakresu pierwszej pomocy, a także przygotowując się do przyszłych zawodów sportowo-pożarniczych.

W ramach atrakcji dla obozowiczów wiodące jednostki ochotniczych straży pożarnych z Gminy Kościan zjechały się do Starych Oborzysk, by zaprezentować sprzęt ratowniczo-pożarniczy i jego możliwości oraz przekazać wiedzę o zasadach pomocy poszkodowanym w różnych sytuacjach życiowych. Wydarzenie to zbiegło się z kręceniem filmu o działalności ochotniczych straży pożarnych w Gminie Kościan w ramach Projektu „Głosu Wielkopolskiego” pn. „Kronika OSP – Wielkopolska”, realizowanego w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości.

Wójt Gminy Kościan składa ogromne podziękowania organizatorom obozu oraz przybyłym do Starych Oborzysk jednostkom OSP za przekaz wiedzy i pokaz swoich umiejętności. Młodzież dowiedziała się o wielu aspektach pracy strażaków, ale w upalny dzień największym powodzeniem cieszyła się możliwość ochłody wodą z „sikawek” strażackich.

Źródło: Gmina Kościan

Najnowsze artykuły