„Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”

W ostatni weekend dzielnicowy wraz z policjantem Wydziału Prewencji KPP w Kościanie na letnisku w Nowym Dębcu przeprowadzili działania w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”

W ramach działań przeprowadzane były rozmowy z osobami wypoczywającymi, przede wszystkim najmłodszymi „plażowiczami”. Udzielano instruktażu dotyczącego bezpiecznych zachowań nad wodą oraz prawidłowego korzystania z kąpielisk strzeżonych.

Ponadto w ramach współpracy z Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym działania przeprowadzane były na wodzie. Ratownicy i Policjanci kontrolowali wypoczywających pod kątem prawidłowego korzystania ze sprzętu wodnego. Sprawdzano stan trzeźwości osób korzystających ze sprzętu oraz wyposażenie w środki ratunkowe, m. innymi kapoki. Rozdawano także materiały profilaktyczne mówiące o bezpiecznym zachowaniu się na plaży i w wodzie.

Akcja „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” nie była pierwsza i z pewnością nie ostatnia. Przez całe wakacje policjanci będą przypominać wypoczywającym najważniejsze zasady bezpiecznego wypoczynku, które z pewnością wpłyną na poprawę bezpieczeństwa.

źródło: KPP Kościan

Najnowsze artykuły