Udana inauguracja sezonu w Nowym Dębcu

Tegoroczne rozpoczęcie sezonu połączone zostało z wieloma atrakcjami.

Wypoczywający mogli uczestniczyć w turnieju w boule który odbywał się przy Barze leśnym od godz. 12, a od godz. 15 w aktywnych warsztatach plastycznych (malowanie kubków i zwierząt ze sklejki, zwierzaki z baloników) , warsztatach muzycznych prowadzonych przez pana Karola Flaka, wyplatać z Kokorzyniankami wianki, pomalować sobie twarz lub zaplatać warkoczyki. Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko z miodami, gdzie można było zobaczyć żywe pszczoły. Ratownicy z ENEI przygotowali pokaz pierwszej pomocy. Ogromne wrażenie na uczestnikach i obserwatorach zrobiła eksplozja kolorów, która została przeprowadzona w dwóch odsłonach o godz. 17 i 19. O godzinie 18, jak co roku, odbył się już XVI Bieg Romantyczny Parami. Na starcie biegu (dystans ok. 1200) stanęło 30 par. Wszystkie pary Biegu Romantycznego, które startowały w kategoriach odpowiadających sumie ich lat otrzymały okolicznościowe dyplomy, posiłek oraz napój a najlepsze pary zostały uhonorowane medalami. Wszystkie pary uczestniczyły w losowaniu drobnych nagród i talonów ufundowanych przez Hotel Niedźwiedź, Dziuplę – Dawida Wytyka, Lody Amerykański/Pizza, Prawdziwe lody włoskie przy ul. Głównej oraz wypożyczalnie sprzętu wodnego.

Po biegu rozpoczął się koncert na scenie plenerowej w Nowym Dębcu. Jako pierwsze zaprezentowały się młode solistki Alicja Flak i Zofia Miler. Po występach młodych artystek na scenie wystąpił kościański zespól Flow Garden a po nim gwiazda wieczoru Chuck Frazier Trio z USA.

Wójt Gminy Kościan składa ogromne podziękowania dla wszystkich którzy przyczynili się do tegorocznego rozpoczęcia sezonu: Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Kościanie, Centrum Rozwoju Gminy Kościan, Panu Karolowi Flak, sołectwu Nowy Dębiec oraz OSP Gryżyna.

fot. OSiR Kościan oraz P. Pewiński

Najnowsze artykuły