Troszkę za długi ładunek?

Mandat karny i zakaz dalszej jazdy to efekt kontroli drogowej, którą przeprowadzili policjanci ruchu drogowego wczoraj na drodze krajowej nr 5. Policjantów w osłupienie wprawił widok ciężarowego MAN-a przewożącego rury, które były tak długie, że ocierały o jezdnię.

Około godz. 8:35 policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej ciężarowego MAN-a. Kierował nim 61-letni mężczyzna. Przewożony ładunek z daleka rzucał się w oczy. Rury umieszczone na przestrzeni ładunkowej były tak długie, że tarły o nawierzchnię drogi. Kierowcy jadący za tym samochodem mogli domyślać się jedynie zamiarów prowadzącego ciężarowego MAN-a, gdyż tylne lampy były całkowicie zasłonięte przez przewożony towar i otwartą burtę.

Policjanci ukarali kierującego mandatem i zakazali dalszej jazdy tak załadowanym pojazdem. Przypominamy, że w myśl przepisów Prawa o ruchu drogowym, ładunek nie powinien wystawać więcej niż 2 metry poza tylną płaszczyznę pojazdu. W tym przypadku długość ta została przekroczona dwukrotnie. Ładunek nie był w żaden sposób oznaczony zgodnie z obowiązującymi przepisami. Jakiekolwiek manewry wykonywane tym pojazdem były również znacznie utrudnione.

 

źródło: KPP Kościan

Najnowsze artykuły