Dzień Ojca wypada właśnie dziś

Dziękujemy Tatom za wszystkie ich starania za wczoraj i dziś, każdym czułym serca uderzeniem i każdym z niego płynącym życzeniem -zdrowia, sił i codziennej radości.

Dziś swoje święto mają ojcowie. Choć Dzień Ojca jest obchodzony w Polsce już od ponad 50. lat (1965), święto to wciąż nie jest tak popularne jak przypadający w maju Dzień Matki.
Zdaniem psychologów, rola ojca jest nie do przecenienia. To on wytycza granice, uczy wykonywania obowiązków i ponoszenia konsekwencji. Stawia wymagania, ucząc w ten sposób, jak pokonywać życiowe trudności. Miłość ojcowska inspiruje do pracy nad sobą, do samodoskonalenia, rozwijania umiejętności. Tata stanowi też pierwszy wzorzec męskości dla syna i córki.Ojcowie w Polsce mogą korzystać z uprawnień, jakimi są urlopy tacierzyńskie i ojcowskie. Można wykorzystać oba i w ten sposób nawiązać głębszą więź z dzieckiem, co – zdaniem psychologów – zaprocentuje we wzajemnych relacjach w przyszłości.Warto przypomnieć, że Dzień Ojca nie wszędzie obchodzony jest 23 czerwca.

Najnowsze artykuły