Bezpieczny weekend – Pierwszy weekend wakacji 2018

Dzisiaj uczniowie zakończyli rok szkolny. Przed nimi dwa miesiące odpoczynku. Już w najbliższy weekend niektórzy szczęśliwcy wyruszą na upragnione wakacje. Apelujemy do rodziców – kierowców, żeby uzbroić się w cierpliwość i wyrozumiałość za kierownicą. Policjanci ruchu drogowego od dzisiaj do niedzieli 24 czerwca prowadzą działania „Bezpieczny weekend – Pierwszy weekend wakacji 2018”.

Kierowcy wyruszający w podróż w pierwszy weekend wakacji mogą na drodze spotkać więcej patroli policyjnych. Funkcjonariusze będą zwracać uwagę na przestrzeganie ograniczeń prędkości, stan trzeźwości kierujących, właściwe zachowania wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Już dzisiaj policjanci ruchu drogowego będą prowadzić kaskadowe pomiary prędkości. Kierowcy na jednej trasie w odległości kilku kilometrów będą mogli spotkać policyjne patrole. Funkcjonariusze będą sprawdzać czy kierowcy respektują ograniczenia prędkości.

Przypominamy, że poruszanie się po drogach powiatu jest utrudnione z powodu licznych remontów i przebudowy drogi krajowej nr 5. Musimy wykazać się cierpliwością i zrozumieniem dla innych użytkowników dróg. Starajmy się wpuszczać pojazdy próbujące włączyć się do ruchu z bocznych dróg, pomagajmy sobie wzajemnie. Życzliwości na drodze nigdy za wiele.

Podróżującym życzymy bezpiecznego dotarcia do celu.

źródło: KPP Kościan

Najnowsze artykuły