Podsumowanie działań NURD

Policjanci ruchu drogowego kontynuują działania na rzecz Niechronionych Uczestników Ruchu Drogowego. We wtorek 8 policjantów wzięło udział w akcji, której celem było zapewnienie bezpieczeństwa oraz zwiększenie świadomości dotyczącej zagrożeń czyhających na pieszych i rowerzystów.

Podczas działań policjanci ujawnili 14 wykroczeń popełnionych przez osoby poruszające się rowerami. Piesi również nie dbali o swoje bezpieczeństwo. Funkcjonariusze podjęli interwencję wobec 16 pieszych, którzy pokonywali jezdnię w miejscach niedozwolonych.

Pamiętajmy, że pieszy i rowerzysta ma niewielkie szanse w starciu ze zmotoryzowanymi uczestnikami ruchu. Uważajmy na drodze. Już jutro dzieci i młodzież rozpoczną wakacje. Porozmawiajmy z naszymi pociechami tymi młodszymi i starszymi o zasadach bezpieczeństwa. Coraz częstszym widokiem na przejściu dla pieszych jest osoba przechodząca przez jezdnię bez upewnienia się czy można to zrobić bezpiecznie. Pieszy jest bardzo pochłonięty wpatrywaniem się w wyświetlacz swojego smartfona, co może być przyczyną bardzo niebezpiecznej sytuacji na drodze.

źródło: KPP Kościan

Najnowsze artykuły