Włamywacz usłyszał zarzuty

We wtorek (19.06) 32-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego usłyszał kilka zarzutów popełnienia przestępstw przeciwko mieniu. Ustalenia kryminalnych doprowadziły do zatrzymania sprawcy, po ostatnim usiłowaniu włamania na terenie Kościana. Mężczyzna dokonywał przestępstw na terenie osiedli budowanych domów jednorodzinnych. Wybierał niezamieszkałe budynki, które były w końcowej fazie budowy.

W miniony czwartek zostaliśmy powiadomieni, że nieznany sprawca próbował włamać się do budynku mieszkalnego w Kościanie. Włamywacz uszkodził kilka drzwi i okien, jednakże, nie udało mu się sforsować solidnych zabezpieczeń. Straty spowodowane jego działaniem właściciel wycenił na kwotę 50000zł. Funkcjonariusze na miejscu przestępstwa zabezpieczyli ślady, które po kilku dniach doprowadziły do 32-latka.

W poniedziałek mężczyzna został zatrzymany. Dzień później usłyszał zarzuty.  W toku prowadzonego postępowania okazało się, że włamywacz ma na swoim koncie jeszcze inne przestępstwa przeciwko mieniu. Na początku czerwca, przy pomocy znalezionego ostrego przedmiotu uszkodził roletę i okno w jednym z domów, po czym wszedł do środka. Dom również był w fazie budowy. Z jego wnętrza zabrał element baterii łazienkowej. Łączna wartość strat wyniosła 600zł.

Kilka dni po pierwszym włamaniu mężczyzna podjął kolejną próbę. Również w tym przypadku wybrał budynek w stanie budowy. Sprzęt którym dysponował nie pozwolił mu jednak wejść do wnętrza budynku i skończyło się na uszkodzonej rolecie i ramie okiennej. Wartość strat które spowodował w wyniku swojego działania została wyceniona na kwotę 1000zł.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty włamania i usiłowania włamania do dwóch mieszkań. Przyznał się do przedstawionych zarzutów. W przeszłości był karany za podobne przestępstwa.

Przypominamy, że kradzież z włamaniem jest zagrożona karą pozbawienia wolności od roku do lat 10.

źródło: KPP Kościan

Najnowsze artykuły