Współpraca instytucji – wiedza mieszkańców

W czwartek, 14 czerwca, w Ośrodku Wspierania Przedsiębiorczości w Kościanie odbyło się kolejne szkolenie. Dotyczyło ono korekty dokumentów ubezpieczeniowych. To kolejna wspólna akcja OWP i Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Inspektoratu w Kościanie.
– Staramy się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców i tworzyć ofertę szkoleń, które ich zainteresują. Nawiązujemy współpracę z różnymi instytucjami. Współpracujemy z Urzędem Skarbowym, Państwową Inspekcją Pracy, Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczna w Kościanie. Jednak jak dotąd najwięcej wspólnych akcji zorganizowaliśmy z kościańskim Inspektoratem ZUS. To zasługa pani kierownik Marzeny Gruchot, która jest otwarta na nasze inicjatywy. Ta współpraca przynosi oczekiwane efekty, a korzystają na niej przede wszystkim mieszkańcy powiatu. W czwartkowym szkoleniu uczestniczyło 16 osób. Mimo zbliżającego się okresu wakacyjnego ośrodek nie zwalnia tempa. Jeszcze w tym miesiącu zaplanowano dwa szkolenia płatne – 22.06 szkolenie pod hasłem „Podzielona płatność od 1 lipca 2018 r. – wszystko o split payment” i 26.06 warsztaty „Jak sobie poradzić, kiedy wracamy do pracy” skierowane szczególnie do kobiet powracających na rynek pracy po urlopach macierzyńskich, ale nie tylko. 19.07 zaplanowano szkolenie „Zarządzanie zmianą”, a 1 sierpnia szkolenie „Skuteczna strategia e-sprzedaży”.
Więcej informacji o szkoleniach i ofercie OWP znajdziecie na stronie internetowej www.owp.koscian.net, facebooku /SWPkoscian oraz pod nr tel. 65 512 77 83.

źródło:Ośrodek Wspierania Przedsiębiorczości w Kościanie

 

Najnowsze artykuły