Podejrzany o podpalenie został aresztowany

Sąd Rejonowy w Kościanie aresztował na trzy miesiące 50-letniego mieszkańca Kościana, podejrzanego o podpalenie budynku w Sierakowie. Do pożaru doszło w czwartek po południu. Mężczyzna został zatrzymany przez kryminalnych kilka godzin pod podpaleniu.

Funkcjonariusze zatrzymali 50-letniego mieszkańca Kościana. Mężczyzna jest podejrzany o podpalenie budynku w miejscowości Sierakowo. Wartość strat, które powstały w wyniku pożaru właściciel wycenił na kwotę około 20 tyś zł. Istniało duże ryzyko, że pożar rozprzestrzeni się na część mieszkalną.

Informację o pożarze służby otrzymały w minioną środę (31.05.) około godz. 16:00. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę tego samego dnia. W przeszłości był notowany za podobne przestępstwa. W sobotę na wniosek Prokuratury Sąd Rejonowy w Kościanie zastosował wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

To przestępstwo jest zagrożone karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

 

źródło: KPP Kościan

Powiązane artykuły

Wpisz komentarz

STOP HEJTOWI - PAMIĘTAJ - NIE JESTEŚ ANONIMOWY! Jeśli zamierzasz kogoś bezpodstawnie pomówić, musisz wiedzieć, że osobie pokrzywdzonej przysługuje prawo zgłoszenia tego faktu policji, której portal jest zobligowany wydać numer ip Twojego komputera.