Areszt za rozbój i pozbawienie wolności

W sobotę Sąd Rejonowy w Kościanie aresztował dwóch 17-latków, którzy wspólnie z 18-letnim kolegą pozbawili wolności 16-latka. Sprawcy grożąc swojej ofierze, zabrali również telefon komórkowy o wartości ponad 4 tyś zł, oraz portfel w którym były dokumenty i niewielka suma pieniędzy. Sprawcy zostali zatrzymani w dniu zgłoszenia przestępstwa na terenie Nowego Dębca.

W środę 30 maja, dwóch chłopaków w wieku 17 lat i trzeci w wieku 18 lat pod pretekstem spotkania towarzyskiego zaciągnęło 16-letniego mieszkańca Kościana na umówione miejsce. Tam został wrzucony do bagażnika samochodu należącego do najstarszego z nich i wywieziony do lasu. Sprawcy zaczęli straszyć swoją ofiarę. Związali chłopaka i straszyli nożem.

Następnie zabrali 16-latkowi telefon komórkowy o wartości 4400zł oraz portfel. Po tym chłopak ponownie został wrzucony do bagażnika samochodu i przewieziony  do Kościana. Tam na działce jednego ze sprawców spędził noc, pilnowany przez dwóch oprawców. Następnego dnia został wypuszczony.

Sprawcy zostali zatrzymani w czwartek na terenie Nowego Dębca. Siedemnastolatkowie byli wcześniej notowani. Obecnie przebywali na ucieczce z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego.

W sobotę Sąd Rejonowy w Kościanie zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania wobec dwóch siedemnastolatków. Wobec najstarszego zastosowano środki zapobiegawcze, których celem jest właściwy przebieg prowadzonego postępowania w tej sprawie. Osiemnastolatek i jeden z siedemnastolatków są mieszkańcami powiatu kościańskiego. Drugi siedemnastolatek jest mieszkańcem woj. kujawsko-pomorskiego.

Telefon i dokumenty zostały odzyskane. Uprowadzony chłopak czuje się dobrze.

Za pozbawienie wolności grozi kara pozbawianie wolności od 3 miesięcy do lat 5. Rozbój zagrożony jest karą pozbawienia wolności od lat 2 do lat 12.

 

źródło: KPP Kościan

Najnowsze artykuły