Starszy brygadier Andrzej Ziegleg przestaje pełnić obowiązki oficera prasowego komendy.

Na tym stanowisku ważne jest zrozumienie drugiej strony

Starszy brygadier Andrzej Ziegler, Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kościanie przestaje pełnić obowiązki oficera prasowego komendy.
– Osoba merytoryczna , którą będzie ciężko zastąpić, ale myślę, że osoby, które wskazaliśmy nie obniżą poziomu – powiedział obecny na pożegnalnym spotkaniu z prasą komendant Robert Natunewicz, który podkreślał zasługi oraz przygotowanie swojego zastępcy. Na spotkaniu z przedstawicielami prasy, które odbyło się 30 maja 2018 roku w sali konferencyjnej Państwowej Straży Pożarnej w Kościanie, komendant Ziegler pożegnał się z mediami i przedstawił swoich następców. Od 1 czerwca 2018 roku stanowisko oficera prasowego obejmie st. sekc. Dawid Kryś. Jego zastępcą zostanie mł. bryg. Radosław Klefas.
– Objąłem to stanowisko bardzo przypadkowo. 13 lat temu przyszło pismo z Komendy Wojewódzkiej, że ktoś ma być oficerem prasowym. Komendant Tomaszewski wyszedł z biura i powiedział, że to będę ja – komendant Ziegler wspominał moment, kiedy został wyznaczony na to stanowisko. – Nauczyłem się wiele. Początkowo kontakty z niektórymi dziennikarzami układały się różnie. Miałem wrażenie, że dziennikarze szukają sensacji, ale zrozumiałem, że dziennikarze szukają tego, czego szuka czytelnik. Dotarliśmy się – powiedział.
Komendant Ziegler podkreślał, że w pracy z mediami ważne jest wzajemne zrozumienie. Nauczyłem się tego, że dziennikarze są w stanie przekazać społeczeństwu informacje na temat naszej działalności. Wielokrotnie mówi się, że o tym, że straż ma duże poparcie w społeczeństwie. No ma. Ale mamy je dzięki mediom, bo to media pokazują naszą pracę – zauważył.
Podczas spotkania komendant Ziegler nie zapomniał także wspomnieć o tym, że prace w pewien sposób ułatwiali mu koledzy. Zawsze tak prowadzili akcje, że nie musiałem tłumaczyć się z niczego – zauważył. Andrzej Ziegler nadal będzie Zastępcą Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kościanie.

 

źródło:Powiat Kościański

 

Najnowsze artykuły