„Jesteśmy Wśród Was”

362 punkty zdobył Damian Bonkowski, mieszkaniec Domu Pomocy Społecznej w Mościszkach, tegoroczny zwycięzca VI zawodów w darta im. Wilhelma Tella, organizowanych przez Stowarzyszenie „Jesteśmy Wśród Was” i Ośrodek Wsparcia dla osób z zaburzeniami psychicznymi w Kościanie oraz Mirosława Kaczmarka, Radnego Rady Powiatu Kościańskiego.Uczestników zawodów przywitała Kinga Poniży, kierownik Ośrodka Wsparcia. Zawody otworzył Mirosław Kaczmarek, współorganizator imprezy, a jednocześnie członek Zarządu Powiatu Kościańskiego. – Witam wszystkich i zachęcam do miłej rywalizacji. Bawcie się i rzucajcie celnie – mówił otwierając imprezę.W zawodach, które odbyły się w środę 23 maja 2018 roku na hali sportowej „Łazienki” w Kościanie brało udział 24 zawodników z 8 placówek. Byli to reprezentanci: Ośrodka Rehabilitacyjnego w Kościanie, Zespołu Szkół Specjalnych im. M. Konopnickiej w Kościanie, Środowiskowego Domu Samopomocy w Kościanie, Środowiskowego Domu Samopomocy w Krzywiniu, Warsztatów Terapii Zajęciowej w Kościanie, Domu Pomocy Społecznej w Jarogniewicach, Domu Pomocy Społecznej w Mościszkach, Ośrodka Wsparcia w Kościanie.Turniej rozgrywano na 3 tarczach. Do każdej z nich rzucało 8 zawodników, po jednym z każdej placówki. Regulamin przewidywał 5 rund. W każdej z nich uczestnik oddawał 6 serii rzutów. W jednej serii zawodnik rzucał 3 razy. Po każdej turze odpadło 6 graczy z najgorszymi wynikami. Do półfinału zakwalifikowało się 6 graczy.

Sportowa rywalizacja odbywała się pod czujnym okiem publiczności i sędziów, którym przewodził Karol Dudkowski. Gospodarze z Ośrodka Wsparcia, byli gościnni i odpadli po pierwszej turze.

Po pełnych emocji i zaangażowania rzutach zawody wygrali zdobywając:
I miejsce – Damian Bonkowski DPS Mościszki – 362 pkt.
II miejsce – Marcin Żak WTZ Kościan – 245 pkt.
III miejsce – Sylwia Kunz DPS Mościszki – 201 pkt.
IV miejsce – Mieczysław Cwojdziński ŚDS Kościan -189 pkt.
V miejsce – Zbigniew Dubis DPS Jarogniewice – 160 pkt.
VI miejsce – Michał Lira ŚDS Krzywiń – 158 pkt.

W przerwie między rzutami na wszystkich zawodników i publiczność czekał poczęstunek: ciasto, kiełbaski i napoje. W organizacji zawodów pomagali rodzice uczestników Ośrodka Wsparcia w Kościanie i wolontariusze.

 

 

źródło:Powiat Kościański

 

 

Najnowsze artykuły