Mistrzostwa Europy – Kobra Kościan z Pilzna wraca z medalami

Mistrzostwa Europy Juniorów w Trójboju Siłowym Pilzno Czechy 6 – 12.05.2018r Po raz kolejny zawodnicy Kobry Kościan mogli potwierdzić swoją klasę. Tym razem na Mistrzostwach Europy w  Trójboju Siłowym, które odbyły się w Pilznie. Do Czech pojechało trzech naszych zawodników. Debiut na scenie międzynarodowej zaliczyła Wiktoria Zalesińska w kategorii juniorek do lat 18. W swojej grupie wagowej +84, Wiktoria wywalczyła drugie miejsce z łącznym wynikiem 352,5kg (P 160, WL 72,5, MC 120). Wśród juniorek do lat 23 kategorii 63kg wystartowała kolejna nasza zawodniczka, wielokrotnie utytułowana Magdalena Malcherek. Był to jej pierwszy start w tej kategorii wagowej. Magda potwierdziła swój sportowy profesjonalizm, zaliczając w przysiadzie rekord życiowy, łącznie w trójboju uzyskała 405kg (P 170, WL 90, MC 145). Z tym wynikiem Magda zdobyła 5 miejsce. Wśród juniorów do lat 18 kategorii 59kg, wystartował Andrzej Fellman. Najmłodszy w swojej kategorii, bo zaledwie 15-stoletni Andrzej pechowo spalił trzy podejścia w przysiadzie. Z powodu błędów technicznych żaden siad nie został zaliczony.  Jednakże Andrzej nie poddał się i dokończył zawody pobijając swoje rekordy życiowe w kolejnych bojach. Wycisnął 77,5kg, a w martwym ciągu zaliczył 150kg. Gdyby nie trema podczas przysiadów, Andrzej miał szansę powalczyć o brązowy medal. Na szczęście Andrzej ma jeszcze dwa lata na szlifowanie techniki i walkę o medale w tej kategorii wiekowej.

Gratulujemy zawodnikom Kobry Kościan oraz trenerowi Romanowi Szymkowiakowi i życzymy kolejnych sukcesów. Klub pragnie podziękować sponsorom: Dirty Ray za wspaniałe koszulki dla wszystkich klubowiczów, Jarosławowi Donajowi ,Mirkowi Stuckiemu oraz powiatowi i mieście Kościan.

Najnowsze artykuły