Wielkopolsko-Lubuskie Ligi Piłkarskie w Kościanie

Blisko 100 dzieci z rocznika 2009 i 2011 rywalizowały w sobotę na Orliku przy ul. Wyzwolenia w Kościanie w ramach Wielkopolsko-Lubuskiej Ligi Piłkarskiej, w której bierze udział ponad siedem tysięcy młodych piłkarzy z 400 zespołów. Rozgrywki mają zachęcić jak największą liczbę dzieci do aktywności fizycznej oraz popularyzację zdrowego trybu życia wśród dzieci i młodzieży.Jako pierwsi na murawę kościańskiego Orlika wybiegli młodzi piłkarze z rocznika 2011 i młodsi, którzy reprezentowali Gostyń, Kościan i Leszno. Zagrali oni na małe bramki w rozgrywkach Ligi Europy i Ligi Mistrzów. W tych rozgrywkach najważniejsza była zabawa, a wynik był sprawą drugo planową.

– Jako jedyni w Polsce opracowaliśmy własny system rozgrywek, który dostosowany jest do wieku i umiejętności młodych piłkarzy. W WLLP bierze udział 400 zespołów z Wielkopolski i woj. lubuskiego. W ramach każdej kategorii wiekowej drużyny podzielone są na grupy, według aktualnej frekwencji. Na turnieju nie obowiązuje selekcja. Rozgrywki są dla każdego i to właśnie z takim nastawieniem rozgrywają mecze wszyscy zawodnicy. Każdy jest powołany na turniej, a udział w lidze za każdym razem stanowi dla zawodników jedynie przyjemny obowiązek – opowiada koordynator rozgrywek Paweł Jankowski z Akademii Piłkarskiej Reissa.Następnie swoje umiejętności sprawdzili chłopcy z rocznika 2009 i młodsi, którzy grali już na większe bramki systemem każdy z każdym, a zespoły składały się z bramkarza i czterech zawodników w polu. Zdecydowanie najlepiej zaprezentował się tego dnia pierwszy zespół Akademii Piłkarskiej Reissa – Kościan, który nie zaznał goryczy porażki.

– Cieszymy się, że nasza wspólna praca na treningach przekłada się na wyniki w oficjalnych spotkaniach. Staramy się wychowywać poprzez sport, a dzięki współpracy z rodzicami kościańska lokalizacja Akademii Piłkarskiej Reissa ma coraz więcej sukcesów. Dziś szansę gry przeciwko starszym kolegom otrzymał zespół APR Kościan z rocznika 2011 i zdał ten egzamin celująco. Na szczególne wyróżnienie zasługuje Szymon Kozłowski i bramkarz Aleksander Skoracki – mówi trener Tomasz Woźniak.Rywalizacja najmłodszych zakończy się 16 czerwca 2018 roku w Gostyniu. Natomiast zespół Akademii Piłkarskiej Reissa – Kościan z rocznika 2008 prowadzony przez Macieja Sołtysiaka i Przemysława Skrzypczaka jest krok od awansu do Turnieju Finałowego WLLP, który w czerwcu odbędzie się w Baranowie.

 

Najnowsze artykuły