Podsumowanie długiego weekendu na drogach powiatu

Zakończył się długi weekend. Nad bezpieczeństwem podróżujących pod drogach powiatu od piątku 27 kwietnia do 6 maja każdego dnia czuwali policjanci ruchu drogowego. Łącznie w trakcie długiego weekendu bezpieczeństwa na drogach pilnowało 74 funkcjonariuszy. Mimo wielu informacji przekazywanych w mediach, część kierowców nadal podchodzi z dużym dystansem do przestrzegania przepisów.

Czas na krótkie podsumowanie weekendu pod kątem bezpieczeństwa na drogach. Funkcjonariusze w trakcie minionego tygodnia zatrzymali 4 nietrzeźwych kierujących pojazdami. Dwie osoby zdecydowały się prowadzić samochód po użyciu alkoholu. Trzech rowerzystów jechało swoimi jednośladami na tzw. “podwójnym gazie”. Ponadto odnotowano 8 kolizji drogowych. Funkcjonariusze zatrzymali dwóch kierujący, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli dopuszczalną prędkość o ponad 50 km/h. Rekordzista jechał o 71km/h za szybko w miejscu, gdzie dopuszczalna prędkość wynosiła 50km/h. Kierujący stracili prawa jazdy na trzy miesiące.

W całej Wielkopolsce przez 10 dni doszło do 81 wypadków, w których 6 osób zginęło, a 97 zostało rannych. W całym województwie doszło do 832 kolizji drogowych, Niestety podczas tego czasu policjanci zatrzymali aż 198 pijanych kierowców. Każdy z nich to potencjalny sprawca wypadku. Kontroli podlegał również stan techniczny pojazdów, sposób przewożenia dzieci, a także przestrzeganie przez kierujących ograniczeń prędkości.

 

źródło: KPP Kościan

Najnowsze artykuły