I Turniej Strzelecki z okazji Święta Konstytucji 3-go Maja

W sobotę 5 maja br. na Strzelnicy Sportowej w Widziszewie odbył się I Turniej Strzelecki z okazji Święta Konstytucji 3-go Maja.

Do rywalizacji przystąpiło 44 zawodników podzielonych na cztery kategorie. Zawodnicy mieli do oddania po 10 strzałów, czyli mogli zdobyć max. 100 punktów.

W kategorii mężczyzn zwyciężył Hieronim Nowak (74 pkt.), miejsce drugie wywalczył Rafał Puzyrewicz (73 pkt.) a miejsce trzecie Marcin Nowak (69 pkt.). Wśród kobiet najlepsza okazała się Natalia Dolata (71 pkt.), wyprzedzając Kingę Puzyrewicz (66 pkt.) oraz Ewę Smoczyk (60 pkt.).
Kategorię dziewcząt wygrała Amelia Domagała (71 pkt.). Kolejne miejsca zajęły Weronika Mazurek (65 pkt.) i Dominika Matuszczak (52 pkt.). W kategorii chłopców z końcowego triumfu cieszył się Oliwer Górny (66 pkt.). Kolejne miejsca zajęli Bartosz Kaźmierczak (64 pkt.) i Aleksander Opas (63 pkt.).

Najlepsi strzelcy otrzymali z rąk Wójta Gminy Kościan Andrzeja Przybyły, przewodniczącego Komisji Oświaty i Sportu Michała Jaworskiego oraz głównego organizatora i sędziego zawodów Czesława Dodata okolicznościowe dyplomy i puchary. Po zakończonych zawodach organizatorzy zaprosili wszystkich na ognisko i wspólne pieczenie kiełbasek. Organizatorami turnieju byli Ośrodek Sportu i Rekreacji Gminy Kościan i Koło Strzeleckie w Widziszewie.

 

źródło: Gmina Kościan

Najnowsze artykuły