Zmagania reprezentacji szkół podstawowych zakończone

Wczoraj (26.04.) odbył się powiatowy finał Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla szkół podstawowych. Do zaciętej walki o podium stanęło 12 drużyn z całego powiatu. Wszyscy zawodnicy musieli wykazać się wszechstronną wiedzą i sprawnością fizyczną potrzebną do bezbłędnego i szybkiego pokonania toru.

Zawodnicy musieli rozwiązać przygotowany test wiedzy z zakresu znajomości przepisów ruchu drogowego. Następnie komisja z Państwowej Straży Pożarnej oceniała praktyczne zadanie, które polegało na udzieleniu pierwszej pomocy poszkodowanemu. Najbardziej emocjonującą i widowiskową częścią wczorajszego turnieju było zaprezentowanie praktycznych umiejętności pokonania wymagającego toru przeszkód.

Po zaciętej walce wyłoniono zwycięską drużynę. Cieszymy się, że uczniowie ze szkół podstawowych tak licznie wzięła udział w konkursie. Z pewnością czas poświęcony na naukę przeniesie wymierne korzyści podczas codziennego uczestnictwa w ruchu drogowym.  Poniżej przedstawiamy trzy pierwsze drużyny:

I miejsce – drużyna ze Szkoły Podstawowej w Starym Bojanowie w składzie: Patrycja Szyrmer, Magdalena Szymańska, Szymon Redak, Patryk Gorący.

II miejsce – drużyna ze Szkoły Podstawowej w Racocie w składzie: Mikołaj Przydrożny, Marek Motała, Julia Wojtaszek, Magdalena Jankiewicz.

III miejsce – drużyna ze Szkoły Podstawowej w Głuchowie w składzie: Agnieszka Buchart, Olga Golak, Igor Ratajczak, Piotr Koszewski.

Wszystkim gratulujemy udziału. Zwycięzcom życzymy powodzenia na finale wojewódzkim w Chojnie, gdzie będą rywalizować najlepsze drużyny z całego województwa.

Tradycyjnie dziękujemy wszystkim podmiotom, bez których przeprowadzenie konkursu byłoby niemożliwe.

 

Źródło: KPP Kościan

Najnowsze artykuły