Z Pudełkiem Życia Bezpieczniej

Kierownik Rewiru Dzielnicowych w Kościanie przeprowadził prelekcję dla uczestników konferencji pt. „Z Pudełkiem Życia Bezpieczniej”, która obyła się w środę (25.04.) w auli Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Kościanie. Wystąpienie policjanta było jednym z bloków tematycznych konferencji zorganizowanej przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościanie na rzecz osób przewlekle chorych, starszych i samotnych.

Konferencja stworzyła możliwość wymiany doświadczeń i spostrzeżeń w zakresie bezpieczeństwa osób starszych i samotnych. Podmioty pomagające tym osobom wskazywały na czyhające zagrożenia i sposoby ich minimalizacji. Prelegentami byli przedstawiciele Ośrodka Pomocy Społecznej w Kościanie, pracownicy naukowi Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Stowarzyszenia „Człowiek dla Człowieka”, Stowarzyszenia „Porozumienie Ziemi Kościańskiej”, a także Straży Pożarnej i Policji.

Przedstawiciel naszej komendy przybliżył zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa sytuacyjnego. Omówił najczęściej spotykane sposoby działalności oszustów i złodziei. Duży nacisk w swoim wystąpieniu położył na bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Podczas konferencji przedstawiono również nową formę wsparcia osób starszych, niepełnosprawnych i samotnych z terenu miasta Kościana „Pudełko Życia”. Akcja skierowana jest do osób przewlekle chorych, starszych, samotnych i polega na umieszczeniu w specjalnie przygotowanych pudełkach najważniejszych informacji o stanie zdrowia, przyjmowanych lekach, alergiach na leki, kontaktach do najbliższych, danych osobowych, w tym nr pesel. Informacje te powinny być przechowywane w lodówce. Jest to miejsce łatwo dostępne w każdym domu.

Wystąpieniom prelegentów przysłuchiwała się grupa około 100 osób. Mamy nadzieję, że dzięki konferencji powiększyło się grono bezpiecznych mieszkańców naszego powiatu.

 

Źródło: KPP Kościan

Najnowsze artykuły