Podsumowanie eliminacji powiatowych Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego dla szkół ponadgimnazjalnych

W środę (25.04.) w gościnnych murach Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kościanie odbyły się powiatowe eliminacje do turnieju motoryzacyjnego. Młodzież rywalizowała w trzech kategoriach. Po ciężkiej walce wytypowano drużynę, która będzie reprezentować powiat kościański podczas finału wojewódzkiego w Kaliszu.

Każda drużyna musiała wykazać się wiedzą z zakresu przepisów prawa o ruchu drogowym. Następnie zawodnicy pod okiem kolegi z Państwowej Straży Pożarnej mieli za zadanie udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej poszkodowanemu. Najbardziej widowiskową częścią konkursu, która dostarczyła zawodnikom najwięcej emocji było praktyczne pokonanie bardzo wymagającego toru sprawnościowego samochodem. Wszyscy zawodnicy oraz pojazd szczęśliwie dobrnęli do końca zmagań.

Przedstawiamy zwycięzców wczorajszego turnieju:

I miejsce – drużyna „Sympatyczne Żabki” w składzie: Piotr Maszczyk, Dariusz Małyszek, Piotr Barłożyk, reprezentująca Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Kościanie.

II miejsce –  drużyna „Ogniste Lamparty” w składzie: Wiktoria Kowalska, Mateusz Mądry, Adam Umiński z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych  w Kościanie.

III miejsce –  drużyna z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nietążkowie w składzie: Marcin Bociek, Bartłomiej Hus, Bartosz Majda.

Podczas każdego konkursu wybierany jest zawodnik, który wykazał się największą wiedzą z części teoretycznej i największymi umiejętnościami z części praktycznej. Tym razem wyróżnienia powędrowały do jednego zawodnika – Piotra Maszczyka z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kościanie. Zawodnik był bezkonkurencyjny w tych kategoriach.

Najszybciej tor sprawnościowy samochodem pokonała jedyna dziewczyna – Wiktoria Kowalska z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kościanie.

Źródło: KPP

 

Najnowsze artykuły