Ośrodek Wspierania Przedsiębiorczości w Kościanie zaplanował nowe szkolenia w maju.

W maju Ośrodek Wspierania Przedsiębiorczości w Kościanie zaprasza na kolejne szkolenia. Oto ich tematyka:

9 maja – RODO zmiany w ochronie danych osobowych – niesłabnące zainteresowanie tematyką RODO i zmianami w przepisach, które czekają nas od 25 maja  sprawiło, że organizujemy jeszcze jedną – piątą już edycję szkolenia. Odbędzie się ono w godz. 10-12.45. Po spotkaniu będzie można skorzystać z indywidualnych konsultacji.

11 maja – Jak założyć i prowadzić własną firmę – najnowsze uregulowania – to bezpłatne szkolenie skierowane do osób, które zamierzają otworzyć własną działalność gospodarczą. Podczas szkolenia trener biznesu z fundacji TaxCare opowie o wszystkich aspektach zakładania i prowadzenia biznesu, m.in.: o tym jak założyć działalność i jaką formę prawną wybrać, formach opodatkowania, podatku VAT, obowiązkach przedsiębiorcy, optymalizacji podatkowej oraz o nowych uregulowaniach, które wprowadza w życie Konstytucja biznesu.

16 maja – Zmiany w podatku VAT w 2018 r. –  szkolenie poprowadzi doradca podatkowy, który omówi m.in. kwestie podzielonych płatności (split payment), odwrotne obciążenie i wątpliwości z jego stosowaniem w budownictwie, nowe zasady przywrócenia wpisu do  rejestru VAT,  rejestr podatników wykreślonych z VAT oraz uregulowania, które mają wejść w życie do końca roku.

16 maja – Elektroniczne Zwolnienia – szkolenie dla pracodawców – bezpłatne szkolenie dla płatników składek dotyczące zmian, które wejdą w życie od lipca 2018 r. Wtedy to przestaną funkcjonować papierowe zwolnienia lekarskie. Szkolenie pomoże przygotować się do elektronicznego obiegu dokumentów. Poprowadzą je konsultanci z inspektoratu ZUS w Kościanie.

16 maja – Dyżur ekspercki – zapraszamy wszystkich mieszkańców naszego powiatu na dyżur ekspercki, podczas którego pracownik ZUS pomoże nieodpłatnie założyć osobiste konto PUE na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Konto takie będzie potrzebne każdej osobie korzystającej ze świadczeń ZUS już od lipca tego roku, kiedy to wejdą w życie nowe uregulowania i znikną papierowe zwolnienia lekarskie. Procedura trwa tylko chwilę i wymaga posiadania ze sobą dowodu tożsamości.

17 maja – Co zrobić, by Twoja firma prosperowała jeszcze lepiej – zapraszamy na bezpłatne spotkanie z trenerem biznesu z poznańskiej Fundacji TaxCare. Podczas spotkania będzie mowa m.in. o : optymalizacji przychodów i kosztów w oparciu o zmianę opodatkowania, podatku VAT, najważniejszych zmianach podatkowych w 2018 r. – ( wyższej kwocie wolnej od podatku, podniesionym limicie amortyzacji, split payment, sukcesji JDG, STIR), JPK oraz o nowych uregulowaniach wprowadzonych przez ustawę Prawo przedsiębiorców.

17 maja – Facebook dla firm! Wypromuj swój biznes na fanpage – druga edycja szkolenia dotyczącego efektywnego wykorzystywania social mediów do promowania firmy i pozyskiwania nowych klientów.

Wszystkie szkolenia odbywać się będą w siedzibie Ośrodka Wspierania Przedsiębiorczości w Kościanie, ul Dworcowa 1 (budynek dworca PKP, I piętro). Więcej informacji uzyskacie Państwo pod nr 65 512 77 83, na stronie internetowej www.owp.koscian.net oraz na FB @SWPkoscian.

 

Źródło: OWP Kościan

Najnowsze artykuły