Słodkie Śmigielskie Wiatraczki

Słodkie Śmigielskie Wiatraczki są już w sprzedaży. Wszystkich łasuchów zapraszamy do spróbowania ciasteczek rodem ze Śmigla. Wypiek, z przepisu KGW Poladowo, w 2015 r. został nagrodzony w konkursie kulinarnym na potrawę charakterystyczną dla ziemi śmigielskiej.Do akcji wypromowania regionalnego produktu włączyło się dwóch lokalnych przedsiębiorców. Śmigielskie Wiatraczki można nabyć w każdą środę w Piekarni Danuty Grygier w Śmiglu, a także w każdy czwartek miesiąca w Restauracji Poemat w Śmiglu.

– Zamysłem konkursu było ustanowienie produktu regionalnego, który będzie utożsamiany z naszym miastem. Współpraca z przedsiębiorcami jest kolejnym krokiem w tym kierunku. Mamy cichą nadzieję, że Śmigielskie Wiatraczki staną się kiedyś sławne podobnie, jak Koguty z Kazimierza Dolnego, czy Papieskie Kremówki. – podsumowuje akcję Anita Kasperska pracownik Urzędu Miejskiego Śmigla.

Przedsiębiorcy, którzy działają w branży cukierniczo-piekarniczej na terenie gminy i chcą również wypiekać wiatraczki mogą zgłosić się po przepis do pracownika biura promocji urzędu, tel. kontaktowy 65 5186 911.

 

źródło:Urząd Miejski Śmigiel

 

Najnowsze artykuły