Znakomity debiut kościaniaków w Lidze RAFiK

Młodzi piłkarze Akademii Piłkarskiej Reissa – Kościan w minioną niedzielę zadebiutowali w rozgrywkach Ligi RAFiK i wygrali wszystkie swoje spotkania. Podopieczni Tomasza Woźniaka dzięki znakomitej postawie są liderem rozgrywek po pierwszym turnieju.Liga RAFiK to cykliczne rozgrywki, których spotkania rozgrywane są w Granowie oraz Zakrzewie i zawsze gromadzi wiele zespołów dziecięcych. Powiat kościański w tych rozgrywkach reprezentuje zespół Akademii Piłkarskiej Reissa, który ostatnio dominuje w rywalizacji roczników 2010 i 2011 w regionie.

– Najważniejsza jest aktywność fizyczna i zabawa dzieci. Liga RAFiK ma dać zawodnikom satysfakcję z gry, ze zdobywania goli, z możliwości sprawdzenia swoich sił w licznych meczach. W sumie na wiosnę w naszych rozgrywkach bierze udział blisko 30 zespołów, a na zakończenie rozgrywek każdy uczestnik otrzyma medal oraz pamiątkowy sportowy gadżet – mówi koordynator rozgrywek Marcin Jóźwiak.W pierwszym swoim spotkaniu młodzi kościaniacy wygrali z KS Korona Zakrzewo 4:1, a następnie pokonali zespoły: MKS Partia Buk 3:1, UKS 2007 Lusowo 6:2, UKS Canarinhos Skórzewo 4:2. Po zakończeniu serii spotkań na murawie stadionu w Zakrzewie okazało się, że Akademia Piłkarska Reissa – Kościan była jedynym zespołem, który tego dnia wygrał wszystkie swoje spotkania i została liderem rozgrywek.

– Poziom ligi jest bardzo wyrównany, a kolejne zwycięstwa dodają pewności moim podopiecznym, którzy dopiero wrócili na trawiaste boiska po przerwie zimowej. Cieszy fakt, że wiele bramek zdobyliśmy po ładnych akcja. Jestem dumny z tych chłopców, a rodzicom dziękuję za wsparcie i doping – mówi trener Tomasz Woźniak z Akademii Piłkarskiej Reissa – Kościan.Do końca rozgrywek zostały trzy turnieje: 29 kwietnia, 20 maja i 3 czerwca, a każdy zespół rozegra mecz i rewanż z uczestnikami ligi. Skład zespołu APR Kościan: Tomasz Bamber, Marcel Skórzanek, Alan Szkudlarek, Szymon Kozłowski, Aleksander Skoracki (kapitan), Kajetan Kuś, Maciej Zając, Marek Zając, Kacper Kaczmarek, Jan Sołtysiak.

Źródło: Informacja prasowa APR Kościan

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Najnowsze artykuły