Świąteczny weekend za nami

Dla większości osób zakończyła się świąteczna przerwa. Nad bezpieczeństwem mieszkańców powiatu podczas Świąt Wielkanocnych czuwali funkcjonariusze różnych pionów. W miniony weekend na naszych drogach nie doszło do żadnego wypadku drogowego. Odnotowano kilka kolizji, w których nikt nie odniósł obrażeń.

Mimo znacznego natężania ruchu na drogach, w trakcie świątecznego weekendu nie doszło do żadnego zdarzenia, w którym ktoś został ranny lub poniósł śmierć.  Od piątkowego poranka odnotowano 8 kolizji drogowych. Jedna osoba zdecydowała się wsiąść za kierownicę samochodu po użyciu alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali również jednego rowerzystę, który jechał swoim jednośladem w stanie nietrzeźwości, mając prawie 2 promila alkoholu w organizmie.

W piątek (30.03) policjanci ruchu drogowego przeprowadzili działania „Prędkość”. Podczas akcji funkcjonariusze skontrolowali 66 kierowców i nałożyli 32 mandaty karne za przekroczenie dopuszczalnej prędkości. Część osób już w piątek wyruszyła w drogę na Święta.

Ponadto w świąteczny weekend, na terenie całego powiatu przeprowadzono 30 różnego rodzaju interwencji policyjnych.

W bieżącym roku na wielkopolskich drogach podczas świątecznego weekendu policja zarejestrowała łącznie 11 wypadków drogowych oraz 218 kolizji, w których zostało rannych 13 osób. To ponad połowa mniej w policyjnych statystykach w porównaniu z ubiegłym rokiem, kiedy odnotowano 34 wypadki drogowe oraz 275 kolizji, w których zostało rannych 56 osób. Na wielkopolskich drogach żadna osoba biorąca udział w zdarzeniu nie poniosła śmierci. Podczas długiego weekendu w całej Wielkopolsce funckjonariusze zatrzymali 53 nietrzeźwych kierowców.

Najnowsze artykuły