Akademia Orłów w Śmiglu

Już 4 kwietnia 2018 roku w całym kraju Polski Związek Piłki Nożnej zainauguruje Mobilną Akademię Młodych Orłów. W województwie wielkopolskim pierwszym przystankiem będzie powiat kościański, a miejscem zjazdu Śmigiel. Polski Związek Piłki Nożnej wraz z Burmistrz Śmigla Małgorzatą Adamczak zapraszają wszystkich trenerów, nauczycieli wychowania fizycznego, rodziców oraz sympatyków piłki nożnej z powiatu kościańskiego na wykład teoretyczny dotyczący najnowszych trendów szkoleniowych. Prezentacja odbędzie się w auli Szkoły Podstawowej w Śmiglu w środę 4 kwietnia o godzinie 16:00. Po wykładzie na stadionie miejskim w Śmiglu odbędzie się pokaz treningowy dla wyselekcjonowanych wcześniej zawodników z kategorii Orlik i Młodzik. Organizatorzy zapraszają na trybuny. Mobilna Akademia Młodych Orłów ma na celu podniesienie świadomości oraz jakości piłkarskiej edukacji. Na każde województwo powołane są zespoły trenerskie, które będą nie tylko identyfikowały lokalne talenty, ale też służyły kształceniu trenerów. W województwie wielkopolskim trenerami są Błażej Czyżewski i Jakub Wojtkowiak. Mobilne AMO ma dotrzeć do każdego powiatu w Polsce minimum dwa razy w roku. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. W związku z tym na trening pokazowy i gry selekcyjne zostają powołani następujący zawodnicy z Powiatu Kościańskiego

Rocznik 2006

Kamil Daros (Juna), Kamil Sikora (Obra), Hubert Schwarz (Obra), Dominik Warzybok (AS), Szymon Szmela (AS), Daniel Jasiński (Grom Czacz), Wojtek Czarny (Grom Czacz), Bartek Sieracki (Pogoń), Cezary Terczewski (Pogoń), Albert Szkudlarek (APR Kościan), Eryk Michalak (APR Kościan), Teśner Szymon (LUKS), Chwaliszewski Paweł (LUKS), Jabłoński Hubert (Promień), Marcin Matuszczak (LPFA Śmigiel), Jan Marciniak (PKS Racot).

Zbiórka zawodników w środę 4 kwietnia na stadionie Pogoni Śmigiel o godzinie 17.00 (zawodnicy zabierają dres, korki, ochraniacze, podpisaną zgodę przez rodziców) – w razie nieobecności zawodnika prosimy o powiadomienie Dawid Dominiczaka 600 701 718 w jak najszybszym terminie.

Rocznik 2007

Patryk Maćkowski i Jan Tomyślak (Juna), Szymon Pawlisiak i Igor Nowicki (AS), Mateusz Piotrowiak i Kamil Weinert (Grom Czacz), Adam Bednarczyk (Pogoń), Nikodem Mikołajczyk i Kacper Skórzanek (APR Kościan), Konrad Kuciak i Paweł Ratajczak (Czwórka), Sztul Mateusz i Sajewski Mateusz (Promień), Nikodem Konieczny i Alan Paluszak (LPFA Śmigiel), Aleksander Kraśner (PKS Racot).

Najnowsze artykuły