Największy plac budowy

W Krzywiniu powstaje największa inwestycja od lat. Miasto Krzywiń to obecnie największy plac budowy w powiecie. Ponad 19 mln zł to koszt budowy kanalizacji i oczyszczalni ścieków dla miasta Krzywiń. Gmina Krzywiń pozyskała rekordowe dofinansowanie na ten cel w ramach programu WRPO+ od Samorządu Województwa Wielkopolskiego. Dzięki sprzyjającym warunkom pogodowym prace trwają już od 7 miesięcy. Przez wysokie mrozy niektóre firmy podwykonawcze miały tygodniową przerwę, ale od 5 marca br. powróciły na plac budowy. Generalnym wykonawcą budowy kanalizacji jest firma STRABAG, ale na budowie kanalizacji pracują 4 firmy podwykonawcze (7 brygad).

Jaka sytuacja na budowie oczyszczalni ścieków w Krzywiniu?

Zakończono wszystkie prace żelbetonowe. Do budowy oczyszczalni wykorzystano ponad 80 gruszek betonu (betoniarek). Zakończono budowę wewnętrznej kanalizacji deszczowej na terenie oczyszczalni oraz doprowadzono i uruchomiono przyłącze energetyczne wraz z trafostacją. W najbliższych tygodniach rozpocznie się montaż automatyki oczyszczalni i prace wykończeniowe budynku obsługi oczyszczalni ścieków. Planowany rozruch oczyszczalni to koniec maja 2018r.

Co zostało już wykonane na budowie kanalizacji sanitarnej?

Budowa kanalizacji ścieków ruszyła pod koniec lipca 2017 roku. Od tamtego czasu wybudowano sieć na ulicy Kasztelańskiej, Kilińskiego, Ogrodowej, Mostowej, Bocznej, Słonecznej, Bojanowskiego, Polnej, Działkowej, Ks. Nawrockiego, Krótkiej, Zielonej w części na ul. Krętej, ul. Gen. Chłapowskiego, M. Galicy, Kościańskiej, os. Sportowym, os. Młodych.  Obecnie 2 ekipy budowlane pracują na ul. Lewandowskiego, Krętej i Strzeleckiej. Kolejne dwie na os. Sportowym i os. Młodych. Wybudowano już całą infrastrukturę rurociągu tłocznego do oczyszczalni. Jedna ekipa buduje sieć na ul. Kościelnej. Od 14 marca br. kolejna ekipa powróciła po zimowej przerwie na budowę sieci na ul. Kościańskiej (ruch wahadłowy). Od 15 marca br. ul. Szkolna na skrzyżowaniu z ul. Lewandowskiego otwarta dla ruchu tylko w kierunku ul. Strzeleckiej (ruch wahadłowy). Na ul. Lewandowskiego od parkingu za urzędem do ul. Strzeleckiej ulica zamknięta dla ruchu. Zamknięta dla ruchu ul. Kościelna (tylko dojazd do posesji).

Jakie utrudnienia czekają w najbliższym czasie?

W najbliższym czasie na mieszkańców i przejezdnych czekają utrudnienia związane z budową sieci na ul. Kościańskiej. Od 14 marca br. pojawi się ruch wahadłowy (światła). Tutaj budowa potrwa do ok. 5 maja.

W najbliższych tygodniach prace na ul. Lewandowskiego i Rynku do skrzyżowania z ul. Leszczyńską (ulica zamknięta). Od 19 do 29 marca na terenie miasta pojawi się szczotka, maszyna która będzie oczyszczać ulice z nawiezionego piasku, ziemi przez sprzęt budowlany.

Kiedy asfaltowanie ulic?

W związku z przygotowywaniem ulic do położenia nowych dywaników, fragmentów asfaltu na ulicach gdzie dokonano odbioru i prób szczelności położonej sieci kanalizacji od 19 marca do 8 kwietnia br. prosimy o usunięcie pojazdów i nie parkowanie na następujących ulicach:

1)    Ul. Ks. Nawrockiego, ul. Kościelna, ul. Zielona (19-29 marca br.)

2)    Ul. Bojanowskiego, ul. Działkowa, ul. Polna (podbudowy 19-27 marca br., masa asfaltowa 29-30 marca br.)

3)    Ul. Słoneczna, ul. Boczna (bez odcinka Słoneczna-Mostowa), ul. Mostowa (od ronda do ronda) w terminie 3-7 kwietnia br.

4)    Ul. Mostowa (za małym rondem do granic miasta), ul. Kasztelańska w terminie 3-8 kwietnia br.

5)    Ul. Kościańska w terminie 3-4 kwietnia br.

6)    Ul. Mieczysława Galicy (ostatni tydzień kwietnia).

Generalny Wykonawca firma STRABAG zastrzega zmianę kolejności ulic oraz przesunięcia terminów z powodu niesprzyjających warunków atmosferycznych, jeżeli takowe się pojawią.

Źródło: krzywin.pl

Najnowsze artykuły