Niebezpiecznie na drogach

Codziennie policjanci z KPP w Kościanie obsługują kilka zdarzeń drogowych. Od poniedziałku zanotowano 11 kolizji drogowych i jeden wypadek drogowy. Warunki jazdy ulegają znacznym różnicom w ciągu doby. Pamiętajmy o tym siadając za kierownicą swojego samochodu.

Nocne przymrozki powodują, że rano  drogi są bardzo śliskie. Jazdy nie ułatwiają też występujące opady deszczu i śniegu. Podczas opadów atmosferycznych znacznie wydłuża się droga hamowania i nagły manewr może zakończyć się tragicznie. Tylko wczoraj na terenie powiatu doszło do dwóch bardzo poważnie wyglądających zdarzeń. Niestety, w drugim przypadku ranny został pieszy.

Około godz. 8:00 na drodze między Borowem a Czempiniem, kierujący Peugeotem 807, 28-letni mieszkaniec woj. dolnośląskiego nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z VW Golfem, prowadzonym przez 32-letnią kobietę. Kierujący pojazdami zostali przewiezieni do szpitala. Mimo znacznych uszkodzeń pojazdów, osoby uczestniczące w zdarzeniu odniosły jedynie ogólne potłuczenia.

Wieczorem, o godz. 17:55 w Kościanie na ul. Śmigielskiej, 25-letnia mieszkanka gm. Śmigiel, kierująca Fordem, potrąciła przechodzącego przez przejście dla pieszych 80-letniego mężczyznę. Pieszy został przewieziony do szpitala, gdzie stwierdzono złamanie nogi.

Pamiętajmy, że zima jeszcze nie powiedziała ostatniego słowa. Przed wyruszeniem w drogę, sprawdzajmy warunki pogodowe zanim wyruszymy w drogę i zachowajmy ostrożność.

Źródło: KPP Kościan

Najnowsze artykuły