Spotkanie na Uniwersytecie

Wczoraj policjanci z Wydziału Prewencji wzięli udział w spotkaniu z uczestnikami Kościańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. W trakcie wykładu dla słuchaczy, funkcjonariusze przedstawili garść porad, jak bronić się przed oszustami wykorzystującymi ludzką życzliwość.

W Auli Kolegium UAM w Kościanie zebrała się grupa ponad 100 słuchaczy, którzy uczestniczą w Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Wczorajszy wykład poświęcony był działalności oszustów, którzy bardzo często wykorzystują osoby starsze i samotne, podszywając się pod członków rodziny, przedstawicieli służb lub instytucji.  Sposoby działalności przestępców ulegają ciągłym modyfikacjom. Policjanci przedstawili na prezentacji multimedialnej, najczęściej używane fortele przez oszustów.

Zbliżająca się wiosna była również okazją do przypomnienia zasad poruszania się rowerami po ścieżkach rowerowych na terenie Kościana. Temat ten wzbudził emocje wśród słuchaczy i wywołał ożywioną dyskusję.

Mamy nadzieję, że dzięki spotkaniu poszerzy się grono ostrożnych mieszkańców naszego powiatu, którzy będą wiedzieć jak reagować, gdy do ich drzwi zapuka osoba oferująca usługi lub towary w bardzo atrakcyjnych cenach. Pamiętajmy również, że możemy sprawdzić czy przedstawiciel instytucji lub służb stojący za drzwiami faktycznie tam pracuje. Wystarczy jeden telefon i zostaną rozwiane nasze wątpliwości. Nie wpuszczajmy do mieszkania osoby, jeśli coś wzbudzi nasze podejrzenia.

Policjanci przekazali zainteresowanym osobom poradniki “Bezpieczne Życie Seniorów”.

Źródło: KPP Kościan

Najnowsze artykuły