Dwumecz i podział punktów z przewagą Juniora Młodszego MKS Tęczy Kościan.Video

W poniedziałek 26.02 na wyjeździe a w środę 28.02 b.r. na własnym parkiecie rozegrał mecz Junior Młodszy MKS Tęczy Kościan I z zespołem Nielby I Wągrowiec w rozgrywkach grupy finałowej o mistrzostwo wielkopolski w piłce ręcznej . Pierwsze wyjazdowe spotkanie w Wągrowcu to bardzo wyrównany poziom obu zespołów . Pierwsza połowa do 27 minuty to wyrównane spotkanie z przewagą raz Tęczy raz Nielby jednak po trzech trafieniach z rzędu to zawodnicy z Wągrowca schodzili do szatni z jednobramkową przewagą . Druga połowa to praktycznie odzwierciedlenie pierwszej pod koniec rzucone dwie bramki Nielby dają wynik końcowy 28:26 . Zaznaczać trzeba że Junior Tęczy na wyjazd pojechał w okrojonym składzie 8 grających zawodników co by nie powiedzieć” tanio skóry nie sprzedali „ gdyby nie zmęczenie oraz brak zawodników na ławce wynik mógł być zdecydowanie inny .
Drugie rewanżowe spotkanie już na „ Rataju ” wyglądało inaczej .Trener Tomasz Frąckowiak miał do dyspozycji cały grający zespół Juniora M. z wyjątkiem Ł. Pieśniaka , który wraca w piątek do treningów po operacji barku . Wyrównane spotkanie trwało do 17 min po której to Tęcza Kościan przejęła inicjatywę i mimo dobrej gry w obronie Nielby wyszła na prowadzenie 17: 11 . W 36 minucie czerwoną kartkę otrzymuje po uprzednich 3 karach dwuminutowych Jędrzej Kaniewski co skutkowało zejściem z boiska . Jednak dobra dyspozycja całego zespołu i zdobywanie bramek przez wszystkich naszych zawodników oraz bardzo dobra gra w obronie doprowadziła do wygranej . Dobrze spisujący się w tym dniu Tobiasz Andrzejewski zdobywcą 9 bramek wraz z duetem Grzesiak , Frąckowiak oraz z bardzo skutecznym bramkarzem Filipem Ćwiertnia przypieczętowali zwycięstwo kończąc spotkanie wynikiem 36:25 .

Nielba Wągrowiec – MKS Tęcza Kościan I 28:26 (14:13)

TĘCZA :Jackowski J. (br) ,Grzesiak(9),Kaniewski(8),Szczepaniak(3),Andrzejewski(2),Jackowski F.(2),Krupka(1), Michalak(1) .

Kontuzje : Pieśniak
Nieobecni :Frąckowiak, Bartkowiak, Ćwiertnia

Trener: Tomasz Frąckowiak
Kierownik zespołu: Karol Kaniewski

Kary:
WĄGROWIEC: 12 min
KOŚCIAN: 6 min

Karne:
WĄGROWIEC: 2/4
KOŚCIAN: 2/2

MKS Tęcza Kościan I – Nielba Wągrowiec 36:25 (17:11)

TĘCZA: Ćwiertnia, Jackowski J. (obaj br) ,Andrzejewski (9), Grzesiak (7), Frąckowiak (7),Krupka (4),Kaniewski (3), Jackowski F. (2), , Michalak (2)Bartkowiak (1), Szczepaniak (1), .

Kontuzje : Pieśniak

Trener: Tomasz Frąckowiak
Kierownik zespołu: Karol Kaniewski

Kary:
KOŚCIAN: 10 min
WĄGROWIEC: 6 min

Czerwone Kartki :
KOŚCIAN: 1
WĄGROWIEC: 1

Karne:
KOŚCIAN: 3/3
WĄGROWIEC: 2/4

Mała zajawka z meczu :

 

 

( relacja, fot K.K.)

Najnowsze artykuły