Otwórzmy serca dla Macieja i Michasi

Trwają przygotowania do akcji charytatywnej „Otwórzmy serca dla Macieja i Michasi”,której celem jest zebranie pieniędzy na leczenie zmagających się z nowotworami: Macieja
Zielonki i Michasi Zarzyckiej. Nauczyciela i uczennicy kościańskiej „czwórki”.Setki osób zaangażowały się w przygotowanie akcji charytatywnej, która odbędzie się w Kościanie w trzeci weekend marca br. Beneficjentami pospolitego ruszenia serc są: nauczyciel i uczennica Szkoły Podstawowej nr 4 w Kościanie. Maciej Zielonka to znany, ceniony i lubiany nauczyciel muzyki, cieszący się zaufaniem społecznym samorządowiec, wiceprzewodniczący kościańskiej rady miejskiej. W ubiegłym roku zdiagnozowano u niego nowotwór płuca. Został objęty leczeniem hamującym rozwój choroby. To kosztowna terapia. Potrzeba na nią 15 tysięcy złotych miesięcznie. U Michasi Zarzyckiej nowotwór zdiagnozowano niemal w tym samym czasie, co u jej nauczyciela muzyki. Michalina ma 12 lat i jest uczennicą szóstej klasy Szkoły Podstawowej nr 4 w Kościanie. Przed chorobą prowadziła bardzo aktywne życie. Grała w siatkówkę,uwielbiała rower i rolki. Dziś zmaga się z nowotworem mózgu: rdzeniakiem zarodkowym. W grudniu przeszła operację. Obecnie poddawana jest chemioterapii.Na rzecz Macieja i Michasi prowadzona będzie od 16 marca zbiórka publiczna, którą zarejestrowało kościańskie Stowarzyszenie Dać Pomoc.

Pierwszym dniom zbiórki towarzyszyć będzie szereg imprez kulturalnych i sportowych.W piątek, 16 marca, siedmiu biegaczy Kościan Team – pięciu podstawowych i dwóch rezerwowych –rozpocznie TRWAJĄCY DOBĘ BIEG, PODCZAS KTÓREGO SPRÓBUJĄ POKONAĆ DYSTANS ĆWIERĆ TYSIĄCA KILOMETRÓW. Każdy z biegaczy może biec maksymalnie godzinę, po czym zmieniany jest przez następnego i tak dwadzieścia cztery razy. Jeżeli biegaczom uda się zrealizować cel, sponsorzy biegu wypłacą określoną kwotę na rzecz Macieja i Michasi. Przez całą dobę będzie można dołączyć do biegaczy po wrzuceniu do puszki dobrowolnego datku.W sobotę, 17 marca, w parku miejskim odbędzie się 26. edycja kościańskiego PARKRUNU. Jego uczestnicy wezmą udział w finale 24-godzinnej sztafety.Wczesnym popołudniem w Kościańskim Ośrodku Kultury odbędzie się KONCERT CHARYTATYWNY, w którym udział wezmą: przedszkolacy z „Baraczków”, grający, tańczący i śpiewający uczniowie wszystkich szkół podstawowych, artyści z „Konopnickiej”, zespoły taneczne „Pryzmat”, Szkoła Tańca „Poezja”, licealiści z„Kolberga”, orkiestra dęta TON oraz znana z programu „Mam Talent” akrobatka Marina Laikina.Koncertowi towarzyszyć będzie szereg atrakcji: strzelnica ASG stowarzyszenia imienia “kościańskiej rezerwy skautowej”, rajdowe subaru oraz motocykle członków grupy stop śmierci.Listę sobotnich wydarzeń zamykają dwa turnieje o puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej Kościana:TURNIEJ FUTSALU I TURNIEJ KOPA SPORTOWEGO.

W niedzielę, 18 marca, na scenie Kościańskiego Ośrodka Kultury zaprezentują się KOŚCIAŃSCY MUZYCY. W koncercie charytatywnym wystąpią: Flow Garden, Grandpas, Jaromi zez Ekom, Manufunktura, Liquid Shadows, Smutne Piosenki, Joanna Dudkowska Feat. Kova, Sunday Morning, Sławomir i Michał Dolata Flamenco Band, Renata Majorek. Bilety kosztować będą 10 złotych.podczas sobotniego i niedzielnego koncertu w KOK prowadzone będą LICYTACJE I SPRZEDAŻ FANTÓW, które szerokim strumieniem płyną do sztabu akcji. Będzie można wylicytować rowery, wygodne fotele, karty upominkowe salonów kosmetycznych i fryzjerskich, profesjonalne sesje fotograficzne, portret w ołówku,koszulki z autografami sportowców, obraz, model do sklejania, płyty z autografami Zosi Nowakowskiej,zespołu Ogień i grupy ANN, karty podarunkowe na masaże, wejściówki na basen i do groty solnej. Podczas większości wydarzeń działać będą KAWIARENKI z domowym ciastem i innymi smakołykami.Imprezy koordynuje kilkuosobowy sztab, a poszczególne wydarzenia organizuje łącznie kilkaset osób, które połączyła chęć pomocy Maciejowi i Michasi.

Zbiórkę publiczną poprowadzi kościańskie Stowarzyszenie „Dać Pomoc”. Za jego pośrednictwem można przekazać także JEDEN PROCENT PODATKU.

Wystarczy wpisać do zeznania podatkowego numer rejestrowy stowarzyszenia – KRS 0000064865, a w rubryce „informacje uzupełniające” wpisać nazwisko osoby, do której mają trafić pieniądze: Maciej Zielonka lub Michalina Zarzycka. Można także WPŁACAĆ GOTÓWKĘ na konto Stowarzyszenia „Dać Pomoc”: Bank Spółdzielczy w Kościanie 37 8666 0004 0111 6513 2000 0001 z dopiskiem dla kogo przeznaczona jest darowizna.

 

 

Najnowsze artykuły