Nie daj się zaskoczyć – załóż profil PUE już teraz

Płatników składek, pracowników oraz pacjentów zapraszamy we wtorek, 13 marca do Ośrodka Wspierania Przedsiębiorczości w Kościanie. Podczas bezpłatnego szkolenia konsultanci z ZUS pomogą pracodawcom przygotować się do rewolucyjnych zmian wchodzących w życie już od lipca tego roku. Każdy mieszkaniec naszego regionu będzie też mógł skorzystać z pomocy przy założeniu profilu PUE ZUS, na który przesyłane będą elektroniczne zwolnienia lekarskie.
Od lipca bowiem znikną tradycyjne papierowe zwolnienia lekarskie. Zastąpią je zwolnienia elektroniczne. Zmiany obejmą wszystkich. Zarówno pracodawcy, jak i ich pracownicy powinni założyć indywidualne profile na PUE ZUS, na które przesyłane będą zwolnienia lekarskie pacjentów.
Bezpłatne szkolenie pod hasłem „Elektroniczne zwolnienia lekarskie (e-ZLA)” – dla pracodawców dotyczyć będzie obiegu i obsługi elektronicznych dokumentów ZLA i rozpocznie się o godz. 13. Natomiast od godz. 14 do 15.30 każdy zainteresowany będzie mógł skorzystać z pomocy konsultantów z ZUS przy założeniu własnego profilu.
Organizatorami akcji są Stowarzyszenie Wspierania Przedsiębiorczości w Kościanie oraz miejscowy Inspektorat Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.
Lidia Lewandowska
specjalista ds. programów pomocowych
w Ośrodku Wspierania Przedsiębiorczości w Kościanie.

 

 

 

 

Najnowsze artykuły